Na zdjęciu las warmiński

Łańsk – enklawa ciszy i spokoju

Rezerwacja online
 
Data przyjazdu
 
Data wyjazdu
 
first
Na zdjęciu las warmiński
Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Spacery leśnymi ścieżkami

Na ogromnym terenie Ośrodka znajduje się wiele malowniczych ścieżek pośród lasu, kładek i pomostów unoszących się nad taflą jeziora oraz rzeką Łyną. Dziewicze tereny, bliskość przyrody, zapach świeżego powietrza wręcz zachęcają do długich spacerów, obserwacji otaczającej przyrody i aktywnego spędzania wolnego czasu. W Recepcji naszego Ośrodka mogą Państwo wypożyczyć kije do nordic walkingu, zaś zimą - narty biegowe. 
 

Okoliczne lasy, zwane Lasem Warmińskim, są ostoją zwierzyny – dzików, borsuków, jenotów, lisów, wydr, kun, łasic, zajęcy, jeleni i saren. Obfitują także w nietknięty drzewostan oraz poszycie z jagodą czarną, borówką czerwoną oraz grzybnią wszystkich szlachetnych odmian.

Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Punkty widokowe i strefy chillout

Dla osób pragnących oddać się kontemplacji piękna przyrody przygotowaliśmy specjalne miejsca ciszy i relaksu. Nasi Goście mogą wsłuchać się tam we wszechogarniającą ciszę, przeplataną odgłosami natury: szumem drzew, pluskiem fal, odgłosami zwierzyny z głębi lasu, czy dźwiękami ptasiego śpiewu. Nasze strefy chillout znajdziecie Państwo na plaży, na pomostach, wśród łańskich alejek spacerowych oraz na licznych leśnych polanach. 

Na zdjęciu ławka na molo
joga na molo Łańsk
Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Joga

Łańsk jest miejscem wpisującym się idealnie w  filozofię jogi. W otoczeniu lasów, nad brzegiem jeziora i rzeki, nasi Goście znajdą doskonałe miejsca do jej uprawiania. Na miłośników jogi czeka tu wiele ustronnych miejsc na łonie przyrody, które gwarantują intymność, spokój i powrót do dobrostanu psychicznego, duchowego. Goście Ośrodka doznają tu wewnętrznego wyciszenia,uspokojenia myśli. Czas spędzony w Łańsku jest obietnicą odzyskania równowagi pomiędzy ciałem a duchem.

Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Miejsce do grillowania i organizowania ognisk

Dla osób ceniących rodzinną atmosferę, biesiadowanie, długie rozmowy i opowieści w blasku ognia przygotowaliśmy specjalne miejsca do zorganizowania ogniska oraz grilla . Nasi szefowie kuchni na życzenie Gości przygotowują pyszne zestawy ogniskowe.

Na zdjęciu grill

Jeśli pragniesz odciąć się od codzienności i zrelaksować w gronie najbliższych osób, to wspólny czas przy ognisku jest tym, czego potrzebujesz. Pieczenie kiełbasek, „jaszczurów” przy wtórze śpiewu, muzyki, wprost pod rozgwieżdżonym niebem, będzie na pewno wspaniałym wspomnieniem z Łańska. Chętnie pomożemy w realizacji takiego niezapomnianego wieczoru - zapraszamy do Recepcji w celu omówienia szczegółów.

Biblioteka
Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Biblioteczka

Łańsk oferuje także wiele możliwości wszystkim miłośnikom literatury. Zapraszamy do skorzystania z bogatego łańskiego księgozbioru, gdzie można wypożyczyć klasyki literatury polskiej i światowej. Z pewnością nasi Goście chętnie sięgną po nie podczas relaksu na plaży, czy w strefach chilloutu, Z kolei podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów, ich lektura umili czas naszym Gościom przy filiżance aromatycznej zimowej herbaty.

Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Plaża nad Jeziorem Łańskim

W okresie letnim  na plaży Jeziora Łańskiego nasi Goście znajdą leżaki, namioty z siedziskami i hamaki. Z kolei rozgrzani słońcem i spragnieni plażowicze na pewno docenią łański bar na plaży, czekają orzeźwiające napoje, także alkoholowe. Dla dzieci przygotowujemy pyszne gofry ze świeżymi owocami, bitą śmietaną oraz lody. 
Naszych Gości, w okresie wakacyjnym zapraszamy na wieczorne koncerty z muzyką na żywo, które przy sprzyjającej aurze odbywają się właśnie na plaży nad Jeziorem Łańskim.

na zdjęciu leżak i namiot plażowy
Na zdjęciu kaplica łańska
Łańsk - enklawa ciszy i spokoju

Kaplica łańska

Na terenie Ośrodka, urokliwie położona nad rzeką Łyną, znajduje się kaplica rzymskokatolicka pod opieką Zakonu Kawalerów Maltańskich.
Dla osób poszukujących skupienia i kontemplacji jest to idealne miejsce do wyciszenia i chwili modlitwy. W kaplicy odbywają się kameralne uroczystości religijne i posługa sakramentów, w tym także śluby. Zapraszamy wszystkie pary, które marzą o zaślubinach w romantycznym klimacie: w przepięknym lesie nad wodą.